Tel: 0 (212) 320 10 65 / info@alpeks.com

Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 
İzoterm

NEDEN İZOTERMAL :

ISI YALITIMI İÇİN

İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması, yaklaşık 2 mm kalınlıkta bir kaplama ile 4 cm’lik 32 densite (yoğunluk) strafora eşdeğer işi yalıtımı sağlar. Yapınızın kuzey cephesindeki soğuk odaları ile güney cephedeki sıcak odaları arasındaki farkı asgari düzeye indirir

SU YALITIMI İÇİN

İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması ile kaplanan cepheler kesinlikle su almadığı gibi, iç mekanlarda meydana gelen terleme, nem, küflenme ve boya kabarmasına asla izin vermez. 2-3 mm çatlakları kapatır

SES YALITIMI İÇİN

İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması, yaklaşık 2mm kalınlıkta bir kaplama ile gürültüyü önler. Yapılan testler sonucunda, insan ve araç kaynaklı sesleri 20 kata kadar azalttığı tespit edilmiştir.  İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması, özellikle otellerde ve odalar arası ses izolasyonu gerektiren yerlerde kullanım için emsalsiz bir malzemedir.

DAYANIKLILIĞI VE UZUN ÖMRÜ İÇİN

İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması, tamamen doğal bir malzeme olduğu için, yüzeyle bütünleşir ve yüzeyden asla ayrılmaz. Yapıyla birlikle yaşar.  Beton yüzeylerde tutunma oranı, %100 olup asla yüzeyden ayrılmaz.  Bu oran metal yüzeylerde dahi %95”in üzerindedir. Soğuk, sıcak, kar, yağmur, rüzgar gibi fiziksel etkilerden etkilenmez. Sert darbelere dahi dayanıklıdır. Asla kabarmaz ve diğer malzemeler gibi cephede çatlamaz.

ÇEVRE VE YAPI DOSTU OLDUĞU İÇİN

İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması,  su bazlı doğal bir yalıtım kaplaması olması ve kimyasal madde ihtiva etmemesi nedeni ile tam bir çevre dostudur. İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması, difüzyon özelliği yüksek bir malzeme olup, yapınızın nefes almasını sağlar. Terleme, nem, küflenme ve boya kabarmasını önler.

YANGIN ÖNLEYİCİ OLDUĞU İÇİN

İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması kolay yanmayan ve alev almayan yangın önleyici bir malzemedir.

DAHA AZ MALİYETLİ OLDUĞU İÇİN

İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması, işçilik ve malzeme maliyeti açısından klasik cephe kaplamaları maliyetinin yaklaşık yarısına eşdeğer bir tutara yapılabilmektedir.

UYGULAMASI KOLAY OLDUĞU İÇİN

İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması’nın uygulaması çok kolaydır. Cephe, tamirat ve tesviye işlemleri yapılıp, uygulamaya hazır hale getirildikten sonra yüzeye 1 (bir) kat İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması Astarı uygulanır.

Astarın kurumasının ardından, normal iplik rulo ile lzotermal Isı Yalıtım Kaplaması cepheye iyice sürüldükten sonra ince desenli kauçuk rulo ile desen verilir ve uygulama tamamlanır.

Klasik cephe kaplamalarının (mantolama vb.) %10′u kadar bir sürede uygulanır.

Aylarca süren gürültülü çalışma ve iskeleli yapı görünümüne son verir.

1 kova İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması, net 17g olup, ortalama 15-17 m² kaplama yapar.